בכמה מילים

מפגשים עם נשים יוצרות, יזמיות, אקטויסטיות בחיי היום יום שלהן במרחבים לא מוכרים בדרום פורטוגל. הגעה לכפרים, מיזמים, חוות פרטיות. הכרות אישית עם אורח החיים והבחירות שעשו במרחבים פרטים, בתים, סטודיו בתי מלאכה, יצירה במלאכות עתיקות במסגרת מיזמי שימור לפיתוח כלכלי במרחב.

מפגשים ויצירה אינטימית עם נשים מקומיות וסיפורי החיים שלהן במרחבי הבחירה שלהן שנוצרו מתוך הקשבה כנה לצרכיהן הרגשיים.

אני קוראת לסוג התיירות הזה RAW TOURISM ויחד עם הגישה שאני מביאה איתי, היזמות הקשובה המסע הוא מסע של הקשבה לך למה שמתקיים בך, לאמת הפשוטה שלך .

מסע שמזמן חוויה גולמית ולא מעובדת של החיים ביום יום בכפרים במרחב צומח ומתפתח, הכרות והשתתפות במיזמים ופרויקטים שנולדו מתוך צרכי הנשים והמרחבים בהן הן גרות ופועלות.

פורטוגל היא ארץ האמת הפשוטה, את מוזמנת לצאת ולגלות את שלך.

מה מחכה לנו במסע

לולה העיר הלבנה, ברחובותיה המרוצפים הקטנים והמתפתלים, נסייר ונגיע לשוק המקומי, נפגוש, נשמע ונלמד מהמעצבים והיוצרים המקומיים איך משמרים מרחב יפיפה של טבע ואיך מחיים אומנות ויצירה מקומית.

נפגוש יזמיות שהפכו בית ספר למתחם סדנאות למלאכות עתיקות, נכיר את היוצרות ונתנסה בסוגי אומנות שונים. נאכל בתוך בתים בכפרים ובשווקים המקומיים.

נבקר בכפר שכמעט והתרוקן מיושביו אולם קם והתעורר לתחייה בעקבות פעילות מעוררת השראה של כמה משוגעים לדבר, נשמע מנשות הכפר על אקטוויזם אישי וקהילתי ועל הנעה לפעולה.

נגיע לחווה קטנה בעמק ירוק וציורי. חווה של יזמית מלאת מעוף שהגיעה לפורטוגל להגשים חלום נצא איתה לטיול בליווי צמוד של החיה החכמה בעולם…

נפגוש ישראלים המתגוררים בפורטוגל ומתמחים בצמחי מרפא, שם ליד הנחל נתבשם בטבע שמסביב, נרקח ונטעם.

נגיע לכפר משוחזר קרוב לים שנבנה על הריסות לאחר שננטש לחלוטין לפני 25 שנה ונכנס לתוך מסע של שחזור שהפך את הכפר למקום יוצר ונושם.

וכמובן נטייל וננשום באחת מרצועות החוף היפות בעולם.
נסיים בעיר מלאת גוונים, חיים ותוכן – ליסבון

קצת עלי

היי אני עינת דורון, אני גרה במדרשת בן גוריון.

לפני עשור הקמתי את "נשים יוזמות בנגב"  ומאז אני יוזמת פרויקטים ותוכניות ברחבי הארץ.

לאורך תקופה ארוכה ליוויתי מעל מאות יזמיות,יזמתי והובלתי סיורי יזמות נשים בישראל.

לאחר שנים של ליווי והנחייה פיתחתי גישה ייחודית ואפקטיבית לליווי אישי ליזמות ולפיתוח עסקי "יזמות קשובה". אני מעבירה סדנאות והרצאות ברחבי הארץ  במטרה לסייע ולקדם יוזמות נשיות.

במסעות שאני מובילה אני משלבת רבדים ותכנים מתוך ניסיון הליווי שלי ומתוך גישת היזמות הקשובה.

יש לשילוב שאני מביאה ערך מוסף שמייצר חוויה אישית עמוקה עם חיבור בין רצון למימוש, בין הגדרת מטרה והדרך להשגתה. התמודדות כנה עם הגדרת צרכים רצונות וניקוי חסמים.

מורת דרך, מנטורית, מפתחת גישת היזמות הקשובה לנשים שרוצות להגשים את עצמן בדרך הייחודית והמיוחדת להן מוציאה מסע לפורטוגל- ארץ האמת הפשוטה.

מסע שמשלב כלים מתוך הגישה אותה תעביר עינת על רקע נופיה המדהימים של פורטוגל בשילוב מפגש עם יזמיות מקומיות, שבאופן טבעי ואותנטי חיות ופועלות על פי עקרונות הגישה.

למי המסע מתאים?

 • למי שאוהבת ומתרגשת מגילוי של פשטות, מהדברים הקטנים ואמיתיים.
 • למי שיודעת להנות מגילוי של פשטות ואותנטיות, שיחה כנה, דיאלוג, הכרות עם החיים האמיתיים במרחבים לא מוכרים
 • למי שמחפשת חוויה אמיתית ולא תיירותית
 • למי שרוצה שרוצה לקדם, להתקדם, להניע את עצמה לפעולה
 • למי שרוצה ללמוד להקשיב לעצמה ולגלות בתוכה את האמת הפשוטה שלה
 • למי שמבקשת לקחת את עצמה ואת ליבה למסע קטן שיקח אותה לתחנה הבאה
 • למי שרוצה להנות מחוייה קבוצתית דינמית לצד חוויה אישית

המסע כולל

 • טיסות בינלאומיות תל אביב – ליסבון – תל אביב
 • לינה 7 לילות באתרי אירוח בעלי אופי שונה- הוסטל עירוני במבנה היסטורי ייחודי, חווית אירוח כפרית בכפר קטנטן בהרים, לינה בכפר משוחזר בקרבת הים, מלון במרכז העיר ליסבון.
 • רמת הלינה 2-4 נשים בחדר, רמת לינה 3 כוכבים
 • כלכלה ארוחות בוקר במקום הלינה, ארוחות צהריים וערב במגוון ממסעדות כפריות אותנטיות, קניות בסופר ובשוק פיקניקים, שוק אוכל, סדנת אוכל ומסעדה בליסבון כולל "מופע של מוזיקת פאדו".
 • תחבורה מיניבוס צמוד (למעט ליסבון בה התנועה היא רגלית ובמטרו).
 • הדרכה שלי בליווי אשת צוות מקומית לאורך לכל התוכנית.
 • סדנאות ומפגשים התוכנית כוללת מגוון רחב של מפגשים וסדנאות
 • סדנאות יצירה באומנות / סדנת בישול מסורתית / סדנת רוקחות טבעית ומרפא
 • מפגשים עם יזמיות במקומות שונים,
 • מפגשים פנים קבוצתיים בדגש על עבודה אישית עם כלים רגשיים
 • כניסות לאתרים
 • טיולים וסיורים
 • לפני הכל: מפגש הכנה בארץ

משתתפות שחזרו מהמסע

חשוב לדעת

זהו מסע בו אנחנו באות לא רק בשביל לקבל, אלא גם בשביל לתת.

נפגוש נשים מקומיות ביום יום שלהן, בעשייה שלהן, ביצירה שלהן בפעילות שלהן, בחיים שלהן נכיר את פורטוגל דרך העיניים שלהן, במפגשים ישירים ללא מתווכים. נכיר נשים שבחרו לעשות בדיוק את מה שהן אוהבות במרחב הביתי שלהן, בקהילה, בכפר. דרכן נלמד גם מהו המרחב שלנו, הסיפור שלנו ומה מניע את המסע שלנו לעצמנו.

קיסמו של המסע הוא בגילוי של משהו חדש ואנחנו נגיע למקומות חדשים ושונים שאף מטייל או קבוצת תיירות לא פוגש. במסע שלנו אנחנו חלק, כולנו, כל אחת ואחת היא שותפה לא צופה.

נתקבל בלב חם ופתוח,
נחווה כל מקום באמת הפשוטה שלו,
נכיר נשים שיכנסו לנו ללב,
נלון במקומות לינה מיוחדים,
נטעם את האוכל הביתי של פורטוגל, נצטרף לחיים ללבטים, לאתגרים, ליופי ולאנושיות.

בכל מסע יוצאת קבוצה משתתפות מצומצמת ויש חשיבות רבה להרכב ולחיבור מתאימים בין המשתתפות והמטרות המוגדרות למסע. היות שכך אני מקפידה לקיים שיחות ומפגשים שמטרתן תיאום ציפיות ובחינה של ההתאמה לרוח המסע.

למה פורטוגל?

פורטוגל – קצה היבשת, השער אל האוקיינוס, מדינה שחלק ניכר בתרבותה נובע מחשיבותו של הים ומתרבות הספנים, מגלי היבשות היוצאים אל הלא נודע. געגוע וציפייה היו ונשארו מרכיב בולט בחיי הפורטוגלים. געגוע לימים ולתקופה שבה הייתה פורטוגל מעצמה ימית ששלטה באיים וחלקים רבים ביבשות העולם, ימים של מלוכה ושלטון, עוצמה והשפעה. ימים שחלפו. פורטוגל הייתה ונשארה מדינה שבה החקלאות היא אחד ממקורות הפרנסה העיקריים אולם התהליך המוכר בכל העולם הישן, של מעבר אוכלוסיה מהכפר אל העיר יוצר תהליכים של שינוי דמוגרפי ותרבותי אשר מוביל גם את הצורך לחזור ולשמר מלאכות ותהליכים מסורתיים.

למה דרום פורטוגל ?

מרחב כפרי הנשען ברובו על חקלאות ותיירות. חלק גדול מאוכלוסיית פורטוגל עוסק בחקלאות – גידול ירקות, פירות (בעיקר גפנים ליין ולצימוקים), זיתים ואלוני שעם, ודיג. על כך גם נשענת התעשייה המקומית – עיבוד תוצרת חקלאית, יצור סרדינים, צימוקים, יין ושמן זית.

פורטוגל בכלל נמצאת היום בשלב מרתק של חיבור בין מה שהיה למה שיהיה. קהילות וכפרים שבהם ניתן לראות הנהגה צעירה לצד בעלי מלאכות עתיקות הפועלים כדי להמשיך את היופי שבפשטות וליצור חיבור בין ישן לחדש בין דורות ומסורות.

את באה איתי...

דברי איתי - 050-4003807 או שלחי הודעה