עינת להב

אני אפילו מרגישה עכשיו קצת מבויישת וסמוקת לחיים להודות בזה, אבל… שבוע שעבר התאהבתי באשה המדהימה הזאת: עינת דורון. יש אנשים שהם ממש כמו מתנות. עינת עטופה בעטיפה כל כך צנועה, פשוטה, אותנטית, מגישה את עצמה כל כך נקי – ואז מתגלה במלוא חוכמתה והדרה האנושי. שזה פשוט כובש.למדתי מעינת גישה מאוד מיוחדת שהיא פיתחה – יזמות קשובה. גישה שמזמינה להתיחס לעשיה יזמית מכל סוג (עסקית, חברתית או בתפקידים שאנחנו לוקחים על עצמנו כשכירים ובכלל) מתוך הקשבה וזיהוי דפוסים שחוזרים על עצמם, שמעידים על צרכים עמוקים שיש לנו, ואותם להפוך למנוע שיתן לנו רוח במפרשים ודלק בגלגלים. ההבחנה בין רצונות לצרכים היא מרתקת ממש, כי אנחנו בדרך כלל משתמשים בטרמינולוגיה של רצונות, חלומות ומטרות (שגם להם יש מקום חשוב כמובן), וכאן זה צעד אחד אחורה פנימה לתוכנו, לצרכים הכי ספציפים של כל אחד מאתנו. והם שונים מאדם לאדם.
אני עדיין מתרגשת מכל מה שהקשבתי לו ביומיים של סדנא, בלמידה משותפת בחברת נשים יקרות כל כך שונות ודומות… 🙂 שאחרי יומיים מלאים כאלה נרקם קשר מיוחד גם ביננו.
בסדנא שנוצרת בה כימיה טובה, נשזרת מן שרשרת עדינה של לבבות. זה מרגש בפני עצמו. גם אם זה ליומיים חד פעמיים, שאחר כך החרוזים בה שבים ומתפזרים.
למדנו יחד תובנות חדשות ומרתקות ועם זאת ממש פשוטות להבנה (ממש אהה!!!) ופרקטיות ליישום כדי לקדם עסקים, יוזמות ורעיונות מתוך חיבור לעצמנו, בנוסף לחיבור ההכרחי לצרכים חיצוניים (שוק וכל זה).
כל כך מעניין שאפשר פתאום להסתכל באור חדש על דברים שכאילו כבר ידעתי על הטיפוס הזה, המוכר מתמיד (אני), או על הארץ המוכרת שבה אני יושבת, לא המקומית אלא האוניברסלית – ארץ החיים.
עינת יצרה אוסף של כלים פשוטים ונגישים (עם שמות קסומים כמו שירים), שאני מחכה לממש בשקט עם עצמי וסקרנית למה הם יובילו (הרבה צידה לדרך לחשיבה).
יש לה יכולת להבין את בני האדם שיושבים מולה, בצורה כל כך קשובה, אמפתית, מדוייקת ומלאת הומור וחום אנושי שאי אפשר לעמוד בפניו.
המשפט המצורף הוא אחת התובנות המקסימות שעינת הזכירה בסדנא: "מלמדת מה שבאתי ללמוד". כמה ענווה והקלה יש במשפט האוהד הזה, שנותן צידוק ללמד כשאנחנו עוד בדרך, לגמרי לא בתחנה הסופית של האידיאה של עצמנו בעיננו. והרי תמיד אנחנו בדרך. תלמידים נצחיים של החיים, של הטעויות ושל האתגרים האישיים הנוכחיים והנוכחים שלנו.
תודה עינת על מה שחלקת איתנו, מתוך סיפור חייך המיוחד, ניסיונך ואישיותך הקורנת. נעמת לי כל כך!

עינת להב | מפות חשיבה